Atık Yönetimi Hizmetlerimiz

Atık Yönetimi Mivka Mühendislik ve Çevre Danışmanlık Hizmetleri , işletmelere ekonomik yükü olan tehlikesiz arıtma çamurları ve diğer tehlikesiz atıklarla ilgili yaptığı projeler ile atıkların farklı endüstrilerde ham-madde katkısı olarak kullanımını sağlamakta ve işletmelerin atık maliyetlerini düşürerek atık yönetimi bertaraf/geri kazanım süreçlerini yönetmektedir. Yaptığımız çalışmalar sonucunda işletmeler atık maliyetlerinde %50 ile %70 arasında tasarruf sağlamaktadır. Zaman kaybetmeden bize ulaşınız ve atıklarınız ile ilgili yapabileceğimiz çalışmalar hakkında bizlerden destek alınız. İletişim bölümünde yer alan iletişim formunu kullanarak(İletişim Formu); atık kodu, atık miktarı, atığın oluştuğu lokasyon bilgilerini tarafımıza iletmeniz durumunda 24 saat içerisinde tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.

Ülkemizde yer alan işletmelerin ve tesislerin faaliyetleri sonrasında açığa çıkan, elektrikli ve elektronik eşya, pil, araç ve akümülatör gibi atıkların meydana gelmesinden başlayıp, bertaraf edilmesi sürecine kadar,  insan ve çevre sağlığına zararı dokunmadan firma tarafından yönetiminin sağlanması gerekmektedir.

Atık yönetim sürecinde; söz konusu atığın tanımlanması, kaynağında azaltılması ve toplanması, depolanma alanlarının oluşturulması, ambalajlanması, laboratuvar analizi, taşıma ve mümkünse geri kazanım için entegre çözümler üretilmektedir.

Entegre Atık Yönetimi Hedeflerimiz:

  • Düzenli raporlama.
  • Sürdürülebilir atık ve çevre yönetimi,
  • Sıfır iş kazası,
  • Sürekli denetlenebilirlik,
  • Maksimum verimlilik,
  • Ürün güvenliği,

Atık yönetim hizmetlerimiz  kapsamında işletmenizden kaynaklı olan atıkların tanımlanması, kodlarının belirlenmesi ve belli kategorilerde sınıflandırılması, lisanslı geri kazanım ya da bertaraf tesislerine iletilmesi, atık sahada görev alacak uzman personelin belirlenmesi ve bu süreç için eğitim verilmesi gibi faaliyetlerde MİVKA Mühendislik ve Çevre Danışmanlık Hizmetleri tarafından profesyonel destek sağlanmaktadır.

Atık Yönetimi konusunda ülkemizde yasal çerçevede Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Atık Yönetimi Yönetmeliği ile hareket edilmektedir. MİVKA Mühendislik ve Çevre Danışmanlık Hizmetleri olarak, bu yönetmelik kapsamında belirlenmiş yükümlülükleri işletmeniz adına mevzuata uygun, eksiksiz ve hızlı bir şekilde yönetmekteyiz. Tüm bu yönetimi sürecinde  profesyonel ekipmanlarımız çevre mühendislerimiz ve uzman teknik kadromuz ile güvenilir bir çözüm ortağı olarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Sizler de bu konuda ihtiyaçlarınızın giderilmesi ve akılcı çözümlere ulaşmak için iletişim bilgileri üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Atık Yönetimi Hizmetlerimiz | Mivka Mühendislik Hizmetleri
KAPAT