KOSGEB Danışmanlık Hizmetleri

KOSGEB Danışmanlık Hizmetleri ; KOSGEB destekleri ve eğitimleri ücretsiz ve aracısız olarak KOSGEB tarafından verilmekte olup; işletmemiz bu aşamada  talep eden işletmelere danışmanlık hizmeti verebilmektedir.   “(KOSGEB) GENEL DESTEK PROGRAMI;Destek programı kapsamındaki destekler MADDE 7 – e) Danışmanlık desteği (1) İşletmelerin; Genel Yönetim, AB ve Diğer Uluslararası Kaynaklarından Yararlanmak Üzere Proje Hazırlama, İş Planı Hazırlama, Yatırım, Pazarlama, Üretim, İnsan Kaynakları, Mali İşler ve Finans, Dış Ticaret, Bilgisayar ve Bilgi Teknolojileri, Enerji Teknolojileri, Yeni Teknik ve Teknolojiler, CE Kapsamındaki Ürün Tasarımı Belgelendirmesi ve CE Belgesine Uygun Üretim ile ÇEVRE konu başlıklarında alacakları danışmanlık hizmetlerine destek verilir. (2) Destek kapsamında; Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Hizmet Yeterlilik Belgesine sahip danışmanlık kuruluşları, vakıf ve dernekler ile üniversiteler, üniversitelerin işletmelere yönelik danışmanlık hizmeti vermek amacıyla kurulmuş birimleri, kuruluş kanunlarında danışmanlık hizmeti verme görevi olan kamu kurum ve kuruluşlarından hizmet alınabilir. “

KOSGEB kendi işini kurmak isteyen ancak yeterli sermayesi olmayan yeni girişimcilerin öncelikle kendilerine daha sonra ülke ekonomisine katkı sağlamaları amacı ile devlet tarafından verilmiş, destek kredileridir. Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı olan ama halk arasında genellikle kısaltılmış hali ile KOSGEB olarak bilinen kurumdur.

Girişimcilerin yapmış olduğu projeler için devletin yapmış olduğu yardım olan KOSGEB başvuruları için işletmelere MİVKA Mühendislik ve Çevre Danışmanlığı olarak her türlü KOSGEB Danışmanlık Hizmetleri verilmektedir.

 “(KOSGEB) GENEL DESTEK PROGRAMI:

Destek programı kapsamındaki destekler

MADDE 7 – e) Danışmanlık desteği

(1) İşletmelerin; Genel Yönetim, AB ve Diğer Uluslararası Kaynaklarından Yararlanmak Üzere Proje Hazırlama, İş Planı Hazırlama, Yatırım, Pazarlama, Üretim, İnsan Kaynakları, Mali İşler ve Finans, Dış Ticaret, Bilgisayar ve Bilgi Teknolojileri, Enerji Teknolojileri, Yeni Teknik ve Teknolojiler, CE Kapsamındaki Ürün Tasarımı Belgelendirmesi ve CE Belgesine Uygun Üretim ile ÇEVRE konu başlıklarında alacakları danışmanlık hizmetlerine destek verilir.

(2) Destek kapsamında; Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Hizmet Yeterlilik Belgesine sahip danışmanlık kuruluşları, vakıf ve dernekler ile üniversiteler, üniversitelerin işletmelere yönelik danışmanlık hizmeti vermek amacıyla kurulmuş birimleri, kuruluş kanunlarında danışmanlık hizmeti verme görevi olan kamu kurum ve kuruluşlarından hizmet alınabilir. “

İşletmelerin rekabet güçlerini ve seviyelerini artırmayı amaçlarken, orta ve küçük ölçekli işletmelerin etkisi ve sanayideki payını artırmayı da hedeflemektedir. KOSGEB destekleri ve eğitimleri ücretsiz ve aracısız olarak KOSGEB tarafından verilmekte olup; işletmemiz bu aşamada  talep eden işletmelere danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

MİVKA Mühendislik ve Çevre Danışmanlığı KOSGEB danışmanlık hizmetlerinden yararlanmak için, iletişim bilgilerimiz üzerinden bizimle irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.

KOSGEB Danışmanlık Hizmetleri
KAPAT