Sulak Alan Faaliyet İzin Belgesi

İşletmelerin 04.04.2014 tarihli, 28962 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sulak Alanların Korunması Yönetmeliği  ile yayınlanmıştır. Sulak alan koruma alanları içerisinde yer alan faaliyetlerden herhangi birini yürütmek için Sulak Alan Faaliyet İzin Belgesi alması gerekmektedir. Konu hakkında yapılması gereken çalışmalar vardır. İlgili detaylı bilgi edinmek ve sürecin profesyonel bir şekilde yönetilmesini sağlamak için işletmemizden destek alabilirsiniz.

Sulak alanlar biyolojik çeşitliliğin en yüksek olduğu eko-sistemler arasında yer alırlar. Onlarca canlı türünün beslenmesi, üremesi ve barınması için uygun ortam olan sulak alanlardır. Bu alanlar dünya genelinde büyük bir öneme sahip zenginlik müzesi olarak kabul edilirler. Bu alanların yakın çevresinde yer alan yaşam merkezleri için büyük öneme sahiptirler. Aynı zamanda bulunduğu bölgeye ve ülke ekonomisine katkı sağlarlar. Doğal dengenin korunması ve biyolojik çeşitliliğin devam etmesi adına diğer eko-sistemler için de önemli ve farklı bir yere sahiptir.

Sulak alanların varlığının küresel ısınma ile birlikte her geçen gün attığı göz önünde bulundurulursa, bu konuda ne kadar titiz davranılması gerektiğinin bir kere daha altını çizmek gerek. Sadece insanların değil, aynı zamanda onlarca canlının yaşam kaynağı olan sulak alanlarda gerçekleştirilecek her faaliyet için Sulak Alan Faaliyet İzin Belgesi alınması gerekir. Bu izin belgesinin alınması sürecinde uzman ekibimiz tarafından gerekli tüm işlemlerinizde yardım almak için, sitemiz üzerinden iletişim bilgilerimizi kullanarak bizimle irtibata geçebilirsiniz.

KAPAT